ADWOKAT – SPRAWY RODZINNE – WROCŁAW

Prawo Rodzinne – Kancelaria Wrocław

Prawo rodzinne zwykle dotyczy bardzo osobistych spraw Klienta i związane jest z dużymi emocjami. Często w takiej sytuacji zapomina się o zdrowym rozsądku, a decyzje podejmowane są w złości, gniewie, smutku, czy też w ramach „rewanżu”.

Profesjonalna pomoc adwokata w tym zakresie wydaje się być zatem nieodzowna. Doświadczenie jakie posiadamy prowadząc liczne sprawy z zakresu prawa rodzinnego, spotykając się z bardzo różnymi sytuacjami życiowymi, pozwala na świadczenie usług i udzielanie pomocy na najwyższym poziomie profesjonalizmu i zrozumienia. Dobry kontakt z Klientem, w tych trudnych chwilach, to dla nas najwyższy priorytet.

Dużą wagę podczas prowadzenia spraw z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego przywiązujemy do dobra małoletnich dzieci, które zwykle najbardziej cierpią, nie będąc przy tym winnym sytuacji, w jakiej się znaleźli. Niezależnie od strony, która jest przez nas reprezentowana – staramy się załagodzić zaistniały konflikt i doprowadzić do ugodowego zakończenia postępowania. Proponujemy przy tym różne, alternatywne rozwiązania, zachęcając np. do mediacji. W jednej ze spraw udało się nawet pogodzić skłóconych małżonków w czasie procesu rozwodowego, doprowadzając do cofnięcia pozwu o rozwód.

Z drugiej jednak strony, w interesie naszych Klientów walczymy zawsze jak o swoje i do końca.

Założyciel Kancelarii adwokat Małgorzata Goncik-Jaskólska w swojej praktyce bardzo często reprezentuje Klientów w sprawach rodzinnych, w szczególności o rozwód oraz związanych z małoletnimi (alimenty, kontakty, władza rodzicielska). W swojej pracy stawia sobie za najważniejszy cel, aby Klienci czuli się komfortowo i pewnie, w tak ciężkiej dla nich sytuacji życiowej.

Zakres prawa rodzinnego, w którym specjalizuje się Kancelaria Adwokacka adwokat Małgorzaty Goncik-Jaskólskiej

Dla swoich klientów w sprawach rodzinnych, Kancelaria oferuje następujące obszary specjalizacji oraz usługi:

1.Rozwód i separacja

– prowadzenie sprawy o rozwód i separację,
– rozwód z orzekaniem o winie, bez orzekania o winie,
– mediacje i negocjacje rozwodowe,
– alimenty od małżonka

2. Sprawy dotyczące dzieci

– sprawy o ustalenie, zwiększenie bądź zmniejszenie alimentów,
– sprawy o kontakty,
– sprawy o pozbawienie, ograniczenie władzy rodzicielskiej,
– ustalenie lub zaprzeczenia ojcostwa i macierzyństwa,
– reprezentowanie przed ZUSem w sprawach o zasiłek macierzyński,
– przysposobienie, opieka, kuratela
– ubezwłasnowolnienie

3. Sprawy dotyczące majątku

– podział majątku podczas sprawy rozwodowej,
– podział majątku niezależny od sprawy rozwodowej,
– ustanowienie rozdzielności majątkowej,
– rozliczanie nakładów (np. z majątku wspólnego na majątek osobisty)

Nie zawsze trzeba iść do sądu 

Zwracamy uwagę, iż pomoc prawna w sprawach z zakresu prawa rodzinnego w naszej pracy nie ogranicza się wyłącznie do przedstawionych powyżej spraw. Z doświadczenia wiemy, iż nasza praca wymaga wiedzy również z innych dziedzin prawa (są to często sprawy cywilne, karne, dotyczące postępowania dziecka). Dlatego tak ważny jest dobry i otwarty kontakt z Klientem – dzięki niemu jesteśmy w stanie kompleksowo poprowadzić każdą sprawę.

Istotnym jest także, iż w tych szczególnych sprawach, jakimi są sprawy rodzinne, Kancelaria Adwokacka adwokat Małgorzaty Goncik-Jaskólskiej proponuje również korzystanie z mediacji, bądź negocjacji. Usługa prawna nie ogranicza się przecież wyłącznie do reprezentacji w sądzie, bądź porady prawnej w Kancelarii. Obecnie coraz częściej strony – dzięki dobremu poprowadzeniu sprawy przez adwokata – kończą spór już na etapie przedsądowym. Pozwala to ograniczyć zarówno czas, niepotrzebne emocje, ale również koszty. Prawie każdą sprawę można bowiem z sukcesem zakończyć w ten sposób. Dla nas najważniejsze jest dobro Klienta.
Naszą siedzibą jest Wrocław, ale reprezentujemy Klientów również na terenie województwa Dolnośląskiego, Opolskiego, a w razie potrzeby całego kraju.

Pomoc prawna

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego – skontaktuj się z Kancelarią. Zachęcam do telefonicznego bądź mailowego umawiania się na spotkanie. 

Pomoc prawna

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie prawa rodzinnego – skontaktuj się z Kancelarią. Zachęcam do telefonicznego bądź mailowego umawiania się na spotkanie.