ADWOKAT – PRAWO BUDOWLANE – WROCŁAW

PRAWO BUDOWLANE

Sprawy budowlane – Kancelaria Wrocław

Prawo budowlane jest bardzo szeroką dziedziną prawa i z definicji reguluje zasady projektowania, nadzoru, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych oraz zasady funkcjonowania organów administracji publicznej w tym zakresie.

Nasza Kancelaria specjalizuje się we wszelakich zagadnieniach z zakresu prawa budowlanego. Naszymi klientami są zarówno przedsiębiorcy – deweloperzy, główni wykonawcy i podwykonawcy budowlani, jaki i inwestorzy indywidualni. Rozwiązujemy spory gruntowe oraz budowlane.

Adwokat Małgorzata Goncik-Jaskólska posiada bogate doświadczenie, zarówno w obsłudze wielomilionowych inwestycji budowlanych, jak i w indywidualnych sprawach, związanych między innymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę, czy pomoc z umowami deweloperskimi. Kancelaria wspiera w sprawach dotyczących rękojmi i gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz reprezentuje inwestorów, wykonawców i podwykonawców, we wszelakich sporach.

Szczególnym zainteresowaniem, w ostatnich czasach, cieszy się pomoc inwestorom indywidualnym, przy zawieraniu umów deweloperskich, czy egzekwowaniu ich zapisów.

Budując dom, czy też kupując mieszkanie lub lokal, Klienci inwestują pieniądze gromadzone przez wiele lat, lub pochodzące z kredytu. Jest rzeczą niezwykle ważną, żeby tak duża i znacząca inwestycja, była przeprowadzana w sposób bezpieczny, a podpisywane umowy np. z generalnych wykonawcą, bądź deweloperska – zgodne z prawem i korzystne dla naszych Klientów.

W tym niewątpliwie ważnym, ale i stresującym momencie – oferujemy profesjonalną opiekę w wybranym przez Klienta zakresie. Powierzenie prowadzenia swoich spraw wyspecjalizowanej kancelarii prawnej, umożliwi odpowiednie zabezpieczenie własnego interesu.

Nasze główne obszary specjalizacji:

Spory budowlane

Reprezentacja podczas negocjacji dotyczących umów budowlanych, ugód, odstąpienia od umowy, sporządzanie stosownych pism i wezwań, reprezentacja przed sądami, współpraca z rzeczoznawcami oraz biegłymi. Pomoc w dochodzeniu należnych roszczeń.

Analiza umowy deweloperskiej

Tworzenie, sprawdzanie, analiza, oraz poprawki do umów przedwstępnych i deweloperskich, analiza klauzul abuzywnych, analiza ryzyka.

Pozwolenia i warunki zabudowy

Analiza planu zagospodarowania przestrzennego, doradztwo oraz pomoc w procesie uzyskania pozwolenia na budowę, warunków zabudowy itp. Analiza i pomoc prawna, między innymi w kwestii przeznaczenia działek w PZP (siedliskowa, rolna, budowlana).

Audyt

Audyt prawny nieruchomości, pomoc prawna przy zakupie, sprzedaży, najmie nieruchomości.

 

Zespół kancelarii Małgorzaty Goncik-Jaskólskiej z siedzibą we Wrocławiu posiada unikalną wiedzę i długie doświadczenie z zakresu prawa budowlanego.

Każda powierzana nam sprawa dotycząca prawa budowlanego, czy też prawa gospodarczego jest szczegółowo analizowana i konsultowana. Wszystko po to, aby wykonywane czynności przyczyniły się do rozstrzygnięcia, jakiego oczekuje Klient.

Siedziba Kancelarii znajduje się we Wrocławiu, jednakże reprezentujemy Klientów również na terenie całego województwa Dolnośląskiego i Opolskiego, a w razie potrzeby – całego kraju.

Pomoc prawna

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie prawa budowlanego – skontaktuj się z Kancelarią. Zachęcam do telefonicznego bądź mailowego umawiania się na spotkanie. 

Pomoc prawna

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej w zakresie prawa budowlanego – skontaktuj się z Kancelarią. Zachęcam do telefonicznego bądź mailowego umawiania się na spotkanie.